Discutii mama-copii

Mama catre tata: Ai putea sa ma duci azi la aeroport?
OWan: O sa fie bucuros ca te duce! Iti dai seama, ramane singur cu noi acasa! Face el toate regulile casei, nu-l mai bate nimeni la cap!
Mama: 🙂


OWan se joaca “pase de fotbal” cu papuci de casa prin bucatarie.
Mama: Cand erai mai mic te-ai jucat asa si la scoala iar educatoarea ti-a zis ca iti arunca papucii pe geam daca nu te opresti. Ai venit suparat acasa si mi-ai spus “Nu se pricepe la copii!”
OWan: Eram cam mic atunci si nu intelegeam lumea! Acum i-as da papucii sa vad cum ii arunca!


Luke, OWan  si mama in bucatarie la masa:
OWan: Tata mananca oua?
Luke: Sigur ca mananca! Nu mai stii replica lui tata: “Luati si voi B12!!”
OWan: Tata mai are o replica pe care o foloseste mai des: “Luati si voi legume! Nicio zi fara legume!”


Mama catre OWan: Asa usor reusesti sa scoti lacrimi din ochisorii tai frumosi cand vrei sa ma convingi de ceva, ai putea sa te faci actor !
Luke: Si eu reusesc!
OWan suparat catre Luke: Nu-mi fura abilitatea!  Asta e abilitatea mea!!!


OWan: Guvernul copiilor a decis sa mergem in parc!