Dupa o zi lunga de scoala, in jurul orei 19.00 dupa aproape o ora de joaca in curte (deja pe intuneric).
OWan: Sunt agitat, ce sa mai fac?
Mama: Ce solutii ai incercat pana acum?
OWan: Am jucat ping-pong in curte.
Mama: De ce nu mai jucati?
OWan: Nu mai avem mingi. Pe una dintre ele am calcat din greseala, pe celelalte le-am dat peste gard la vecini.
Mama: Si tot mai simti ca ai energie si esti agitat?
OWan: Da, si nu stiu ce sa mai fac!
Mama: Ai putea merge cu tata la stadion sa alergi, ai putea face o baita fierbinte sa te relaxezi…
OWan: Sau as putea sta sa ma uit in ochii tai!
Mama: Oauu, ce ideee!
OWan: Stam asa fara sa vorbim, tu te uiti in ochii mei iar eu in ochii tai!
… dupa cateva minute:
Mama: Te simti mai bine?
OWan: Mult!
Mama: <3



